Уявіть собі напружені вихідні в популярному багатоповерховому торговому центрі або універмазі. Молл відчиняє свої двері тисячам відвідувачів, які розраховують на безпечні, швидкі і надійні рішення для мобільності. Чим швидше люди доберуться у пункт призначення, тим більше у них часу на шопінг та розваги. Час - головний ресурс для сучасної людини! В епоху буму будівництва в Україні мегамоллів, розміри яких перевищують сотні тисяч квадратних метрів, і є найбільшими в Європі, на допомогу приходять ескалатори і траволатори, адаптовані для всіх потреб.
Ескалатори і траволатори - це рухомі сходи/пішохідні доріжки, які використовуються на об’єктах для ефективного, безпечного і безперервного перевезення великої кількості людей, вантажів і устаткування. Сьогодні більшість торгових об‘єктів в Україні обладнані ескалаторами, що додає зручності відвідувачам. Ескалатори займають чимало місця (площі) у ТРЦ, є невід’ємною частиною їх інтер‘єру і щодня піддаються інтенсивній експлуатації. Саме тому, як і решта зон торгових об‘єктів з активним людинопотоком, питання догляду та утримання їх в чистоті потребують особливої уваги. Очистка, миття та підтримання у належному стані ескалаторів, зокрема рухомих частин балюстради – процедури складні, передбачають окреме планування клінінгових робіт на об’єкті, а тому є важливою та часто досить суттєвою статтею витрат, передбаченою договором клінінгового обслуговування кожного об‘єкту. Миття ескалаторів – один з видів генеральних робіт, під час яких залучається спеціалізована техніка. Не зважаючи на те, що кількість об‘єктів, обладнаних ескалаторами та траволаторами зростає щороку, а на вітчизняному ринку працює чимала кількість компаній-постачальників професійних рішень, техніки та інвентаря для індустрії клінінгу, асортиментний ряд техніки для прибирання ескалаторів та траволаторів досить обмежений.
Вартість. Вартість універсальної машини, яка миє як горизонтальне полотно ескалатора, так і вертикальні поверхні сходів, становить понад 500 тис. грн. В умовах сьогодення, навіть, зважаючи на необхідність використання такої техніки на об‘єкті, замовники не готові враховувати вартість ескалаторних машин у договорах обслуговування. Витрати може взяти на себе обслуговуюча компанія, однак, при цьому, вона буде змушена використовувати машину не на одному об‘єкті. І тут з‘являється проблема швидкого вичерпання ресурсу техніки: чим частіше використовується та переміщується техніка, тим швидше вичерпується її ресурс, зношуються основні вузли машини, виходять з ладу деталі - обслуговування такої техніки стає занадто дорогим та нерентабельним.
Габарити. Універсальні машини є великогабаритними та потребують чимало місця для зберігання та особливого підходу під час транспортування до місця використання та під час самої експлуатації;
Особливості управління і т.і.
Зважаючи на це, одним із головних завдань як для замовника, так і для обслуговуючої компанії є максимальна оптимізація витрат при збереженні високої якості клінінгових послуг.
Отже, найбільш поширений спосіб очищення ескалатора – це спеціальні машини для очищення, наприклад, хімчистка ескалаторів (машини, які очищають ескалатори без води і хімікатів, здатні видаляти бруд з ескалаторів) або машини для вологого очищення (існують різні типи машин: з активним всмоктуванням і з пасивним збором води. Коли справа доходить до очищення ескалатора за допомогою машини для вологого очищення, важливо, щоб всередину ескалатора не потрапила вода. В іншому випадку це може привести до пошкодження ланцюгів, підшипників і електричних компонентів ескалаторів).
Спеціальна техніка для очищення ескалаторів і траволаторів – є гарним рішенням, однак не є стовідсотково вдалим рішенням для клієнта та обслуговуючої компанії, адже має ряд особливостей. Зважаючи на них, прибирання ескалаторів найчастіше здійснюється у вигляді генеральних робіт, проводяться не щоденно, а раз на певні періоди. В Україні професійних рішень для щоденного обслуговування ескалаторних пристроїв нема. Проте, дані рішення вже є в Європі. Одне з таких було презентовано на виставці Interclean 2018 в Амстердамі. Відвідуючи виставку минулого року, серед багатьох цікавих інноваційних рішень спеціалісти «ІНВАЙТ» відмітили саме систему для щоденного прибирання ескалаторів і траволаторів Tread-TEQ Escateq.
Tread-TEQ - це легка операційна система для однієї людини, призначена для очищення ескалатора або траволатора всього за кілька хвилин.
«Дана система – гарне рішення для будь-якого об‘єкту, де є ескалатори. Його простота, функціональність та ціна є гарними аргументами, які точно маюсь стати вирішальними для кожного замовника. Такі системи є оптимальним рішенням для щоденного догляду за ескалаторами та можуть використовуватись разом із великими чи малими ескалаторними машинами, за допомогою яких здійснюється генеральне прибирання балюстрад. Сподіваємось, незабаром і на українському ринку з‘явиться ця чи подібна до неї система, за допомогою якої і ми, і наші замовники зможуть не лише отримувати якісну послугу, а й при цьому економити», - зауважує директор компанії «ІНВАЙТ» Тетяна Давидович.