Саме до такого висновку прийшли фахівці з Університету Рутгерса в Нью-Джерсі, проводячи дослідження у 21 добровольця. Під час досліджень руки добровольців піддавалися впливу нешкідливих бактерій, після чого милися при різних температурах. Експеримент проходив протягом шести місяців.

Гаряча вода не краща від холодної для знищення мікробів при митті рук

Більш того, мікробіологічні дослідження в черговий раз показали, що антибактеріальне мило було чи не кращим від звичайного мила при видаленні бактерій.

«Єдине, що дало певний результат при змиванні бактерій із рук, це миття протягом більше 10 секунд. При цьому, знову-таки, температура води не мала ніякого значення, рівно так само, як і кількість використовуваного мила», - зазначив професор Дональд Шаффнер, який і займався дослідженнями.

Миття рук із милом

При цьому, дослідники стверджують, що найважливішою процедурою миття рук залишається при приготуванні їжі, а також після відвідування туалету. І хоча дослідження показало, що кількість мила не має ніякого впливу на нешкідливі бактерії, дослідники заявили, що потрібно більше часу, щоб зрозуміти, скільки і який тип мила, дійсно, необхідний для видалення шкідливих мікробів.

Однак, аналізуючи дані дослідження, радник із безпеки харчових продуктів Британської асоціації гостинності д-р Ліза Акерлі заявляє: «Тепла вода показує хороші результати своєю здатністю виштовхувати бруд і бактерії під впливом мила. Але при цьому мова не йде про знищення бактерій, якщо це, звичайно ж, вода не окріп».

Головна
> Новини
> Гаряча вода не краща від холодної для знищення мікробів при митті рук. Доведено дослідженнями.
Замовити послугу