Кілька сотень років тому люди віддали б багато, щоб мати центральне опалення в своїх будинках. Ми живемо в часи великих технологій і можливостей, а також великого вибору різноманітних видів товарів і послуг, що поліпшують якість життя людини.

Штучне опалення взимку і в періоди міжсезоння - така ж необхідність, як і системи кондиціонування влітку - звичні речі, що дозволяють створити оптимальні умови в приміщеннях для нормальної життєдіяльності.

Головну функцію по наповненню теплом квартир, будинків і різних об'єктів виконують котли - високотехнологічні, інноваційні пристрої з можливістю вирішення різноманітних завдань.

Котли опалення діляться по виду палива на:

  • - твердопаливні (пелетні, дров'яні, вугільні)
  • - рідкопаливні (дизельні, мазутні),
  • - газові
  • - електричні
  • - комбіновані.

«Готуємо сани влітку»: всі тонкощі вибору газового котла

Сьогодні ми поговоримо про газові котли, а характеристики, специфіку роботи, переваги і недоліки інших видів котлів розглянемо в наступних серіях статей.

Газовий котел – один з найпопулярніших опалювальних девайсів в нашій країні, що підтримують високий рівень ефективності опалення. Саме про нього ми сьогодні і поговоримо, зваживши всі за і проти.

Основна ідея газового котла дуже проста, але для того, щоб зрозуміти механізм його дії, необхідно знати, як він влаштований.

Газовий котел включає в себе такі елементи:

  • пальник;
  • теплообмінник;
  • термостат;
  • пристрій керування;
  • циркуляційний насос (один або два);
  • розширювальний бак;
  • манометр;
  • термометр.

Принцип дії газового котла.

Термостат (апарат для підтримки постійної температури), розташовується у приміщенні і безперервно вимірює температуру повітря. При необхідності трьохкодовий клапан перемикається в режим «опалення», і в роботу включається циркулярний насос. Вода починає рух по опалювальному контуру за допомогою насоса. Далі відкривається клапан і запалюється пальник розпалу. Від згоряння газу в теплообміннику з'являється енергія, що нагріває воду, яка одночасно проходить через нього. Термометр і манометр вимірюють температуру і тиск рідини. Коли температура повітря доходить до оптимальної позначки, циркуляційний насос самостійно відключається. Через певний час вся процедура опалення повторюється знову. Все просто, зручно і ефективно.

Газові котли діляться на два види - настінні і підлогові. Для опалення квартири або невеликих котеджів найчастіше вибирають настінні котли. Вони з'явилися на ринку відносно недавно, але відразу ж стали популярними. І це не дивно - вони компактні, економічні, прості у використанні й обслуговуванні і відмінно вписуються в сучасний інтер'єр.

Газовий котел

Підлогові котли – аксесуари, які міцно і давно вкоренилися у багатьох будинках. Підлогові котли за своїми можливостями і характеристиками поділяються на два типи: котли, оснащені надувними пальниками і котли з атмосферними пальниками. Перевага підлогових котлів з атмосферними пальниками в їх тихій, майже безшумній роботі, вартості і простоті у використанні та обслуговуванні. На відміну від своїх «побратимів», котли з наддувним пальниками мають більший коефіцієнт корисної дії, але і вартість у них вище. Так само у котлів з наддувним пальниками є два варіанти установки пальників, що функціонують за допомогою рідкого палива або газу.

До речі, атмосферний пальник - невід'ємна частина підлогового котла і за неї не потрібно платити додатково. Наддувний пальник купується окремо.

Підлоговий котел

Для того, щоб зробити вибір на користь газового котла, необхідно оцінити всі переваги, а також звернути увагу на недоліки даного виду предмета опалення.

Серед незаперечних переваг газових котлів можна виділити наступні:

  • - Простота і легкість під час експлуатування.
  • - Мобільність, компактність, естетичний зовнішній вигляд; легко вписуються в сучасний інтер'єр.
  • - Стабільність обігріву приміщень великих площ в автоматичному режимі.
  • - Мають великий термін експлуатації і високий коефіцієнт корисної дії (ККД).

До мінусів газових котлів відносять:

  • - необхідно брати спеціальний дозвіл на установку котла (на збір і оформлення переліку документів потрібно чимало часу);
  • - необхідність наявності димоходу, якісної вентиляційної системи і окремого виходу на вулицю;
  • - висока вартість енергоносія (газу).

Слід звернути увагу на один дуже важливий момент: приміщення, в якому встановлюється газовий котел, необхідно регулярно добре провітрювати. Так само до початку використання котла потрібно отримати дозвіл на його експлуатацію у підприємства комунального обслуговування.

При виборі котлів необхідно подумати про автоматику системи безпеки, яка зможе відключити котел, якщо він дасть збій, а також, газові сигналізатори.

Важливо не тільки вибрати якісний і надійний котел, але і продумати, як правильно його обслуговувати.

Компанія «ІНВАЙТ» надає повний спектр послуг з обслуговування систем опалення та теплопостачання.

Обслуговування систем опалення підлогових котлів

З основним переліком робіт з обслуговування систем опалення та теплопостачання можна ознайомитися тут: http://www.iws.ua/ua/posluhy/maintainers/heating-systems

Головна
> Новини
> «Готуємо сани влітку»: всі тонкощі вибору газового котла
Замовити послугу