Зимовий період – справжнє випробування для будь-якого газону. Сніг, лід, вітер та низька температура – фактори, які негативно впливають на стан газону.
Навесні обов’язково необхідно проводити ряд робіт, направлених на поліпшення стану газону та покращення його зовнішнього вигляду.
Перше, що необхідно зробити – провести скарифікацію - ретельно очистити газон від накопиченого листя, бруду і сміття. Для проведення цієї процедури необхідно використовувати такі інструменти: віялові або звичайні садові граблі, повітродувки для газону, скарифікатори або спеціальні насадки на газонокосарку. Далі потрібно оглянути газон на наявність рослин, які не пережили зиму, і видалити їх.
Наступний етап підготовки газону до весни – аерація.
Основна мета аерації – забезпечити гарну повітропроникність газону і ґрунту під ним, що особливо актуально після зимового періоду. Під час процесу аерації у ґрунті утворюються (проколюються) невеликі отвори, які допомагають життєво важливим елементам, таким як повітря і вода, проникати глибше у ґрунтові масиви. Завдяки процедурі аерації коріння росте глибше, газон стає сильнішим і оживає.
Ще одна важлива процедура для пожвавлення газону після «зимової сплячки», яку не можна ігнорувати – це боротьба з бур’янами. Коли газон починає відновлюватися після зими, минулорічні залишки насіння бур'янів починає активно проростати. Для того, щоб не допустити розростання зайвого на газоні, необхідно прийняти рішучі заходи проти «вторгнення» бур'янів. Метод простий – виривати з корінням всі бур’яни, як тільки вони почнуть проростати!
Також можна попередити проростання бур’яну, вживши профілактичних заходів. Для профілактики підійдуть гербіциди, які необхідно розприскати на газоні. Ця процедура вб’є насіння, перш ніж воно перетвориться на дорослі бур'яни. Застосовувати гербіциди потрібно обов’язково на початку сезону, перш ніж поливати або вносити будь-які добрива, які можуть стимулювати ріст бур'янів.
Зима – не простий період для газону – є ймовірність, що негода знищила частину газону, залишивши на ньому відкриті безплідні ділянки. У такому випадку є два підходи до обробки цих областей:
- Можна посіяти насіння і чекати, доки воно проросте (мінус - це займає немало часу).
- Купити дерен (дерновий газон) - попередньо вирощена трава (мінус - дернова трава може не зовсім відповідати вигляду трави, що вже росте на вашому газоні).
Після скарифікації, аерації, видалення бур’яну та проведення інших корисних і важливих процедур по відновленню газона, необхідно підгодувати його поживними речовинами - добривами. Полив краще робити вранці, тому що вдень сонце випарує більшу частину вологи.
Своєчасне внесення добрив – запорука здорового, зеленого газону. Якісне добриво для трави сприятиме росту газона і мінімізуватиме проблеми з бур'янами і шкідниками. На ринку є багато видів добрив для газонів, але вибір правильного «харчування» для газонів починається з розуміння кількості добрив для трави і знання типу грунту і дерну. В цьому випадку буде доречно звернутися до професіоналів, які допоможуть підібрати ідеальну комбінацію поживних речовин для конкретного типу трави.
Усі процедури по відновленню газону навесні проведені – він готовий активно рости та радувати око. І тепер саме головне – це регулярний догляд за травою. Щоб підтримувати газон в гарній формі протягом весни і літа, необхідно його рівномірно стригти газонокосаркою. Трава повинна рости не більше 8 см від землі, інакше вона може висохнути. Також запорукою гарного стану газону є періодичне внесення добрив. Важливо: міра – наше все, адже занадто багато добрив можуть дати зворотній ефект і призвести до шкідників і бур'янів.
Якщо вам потрібна допомога по утриманню та догляду за газоном, ви завжди можете зателефонувати професійним ландшафтним фахівцям «ІНВАЙТ». Наші професіонали мають багаторічний досвід, професійне садове обладнання, використовують якісні добрива та завжди готові відповісти на всі ваші запитання що стосуються специфіки озеленення, запропонувати оптимальні варіанти втілення в життя найяскравіших і неординарних ідей.
Довіряйте професіоналам і присвячуйте свій дорогоцінний час на дійсно важливі справи!
Так виглядає газон після весняної аерації (вичісуванні) перед внесенням поживних добрив. На фотографіях можна побачити ділянки, на яких видна земля – це перехідний період, який триває до початку активного сонця.
Після процедури аерації та внесення добрив трава почне активно рости і заповнювати «голі» ділянки, перетворюючись на пишний, зелений газон. У випадку, коли газон проросте нерівномірно і в деяких місцях залишаться «лисі» ділянки (таке іноді трапляється), проблему можна вирішити двома способами, про які йшла мова вище (посіяти насіння або купити дерен).