Останнім часом на ринку обслуговування комерційних об'єктів у всьому світі намітився тренд механізації та роботизації праці. Про це ми писали раніше в матеріалі «Скоро в Україні: якими інноваціями в області клінінгу будуть користуватися ТРЦ в найближчі 5 років».
У наші дні, коли в світовій індустрії чистоти і гігієни все більше з'являється компаній-виробників «механічних помічників» клінерів, питання правильного підбору техніки для обслуговування об'єктів залишається одним і найважливіших при оцінці ефективності і якості обслуговування. Адже на чільне місце сьогодні для професійної техніки виноситься завдання не тільки спрощувати щоденну працю клинерів, але й оптимізувати витрати на обслуговування.
Так як же правильно вибрати підлогомиючу техніку для об'єктів?
Не дивлячись на те, що в більшості випадків техніку об'єктів комерційної нерухомості пропонує обслуговуюча компанія, замовнику все ж необхідно знати певні нюанси, ознайомившись із якими, він буде впевнений в якісній та ефективній роботі техніки у себе на об'єкті.
І так, перше, що потрібно правильно оцінити - кількість, масщтаби і розміри об'єктів, які будуть прибиратися за допомогою підлогомиючих машин.
Від цього багато в чому залежить і наступний дуже важливий нюанс - тип живлення машини. А вони бувають акумуляторні і мережеві. Сьогодні, практично, всі виробники підлогомиючих машин мають в своєму арсеналі ці обидва варіанти. При цьому важливо пам'ятати, що моделі з кабельним живленням випускаються без посадочного місця і ефективно можуть обслуговувати об'єкти з невеликими площами (до 2000 м.кв.). Головними перевагами таких машин є те, що працювати вони можуть більш тривалий час, так як не пов'язані з підзарядкою, а також їхня вартість, яка в залежності від виробника і моделі машини може бути до 1,5 разів меншою. Однак, наявність електричного шнура обмежує маневровість і дальність дії. Для оптимізації витрат в даному напрямку необхідно ще на моменті будівництва об'єкта передбачити правильну відстань між джерелами електрики (розетками тощо). Живлення від мережі потребують не тільки миття підлоги, але і, так звані, підлогонатирачі (однодискові машини), за допомогою яких можна натирати підлоги спеціальними розчинами, регулювати глибинну чистку підлоги і т.ін.
Акумуляторні машини, відповідно дорожчі, але при цьому і більш маневрові. Їхні технічні параметри передбачають наявність посадкового місця для клінера, який буде керувати машиною. Зробивши вибір на користь машин на батареях, варто звернути увагу, що види батарей бувають: гелеві і кислотні, (які обслуговуються і не обслуговуються). Також у батарей є різні ємності, від яких і залежить тривалість роботи без підзарядки. Так, тривалість варіюється від 2 до 8 годин, а процес підзарядки займає, в середньому, 8-12 годин.
Важливо! Віддавши перевагу акумуляторному миттю підлоги, варто передбачити і наявність змінних комплектів батарей. При цьому не варто забувати, що середній термін зберігання таких батарей без підзарядки становить 6 місяців.
У гелевих акумуляторів термін зберігання вдвічі більший, вони не потребують обслуговування, зручніші в транспортуванні. Однак за такі переваги потрібно буде і заплатити більше, ніж за кислотні. Всі, без винятку, виробники професійної підлогомиючої техніки також акцентують увагу на безпеці даного виду живлення для машин.
Ще однією дуже важливою для підлогомиючої техніки деталлю є безпосередньо щітки, що самі чистять.
Щітки, в свою чергу, бувають роликовими (циліндричними або валиковими) і дисковими. Найбільш поширеними на нашому ринку є дискові щітки, так як вони рекомендуються виробниками для використання на будь-яких гладких підлогах. Валикові - використовуються для рельєфних і шорстких поверхонь - килимових покриттів, плитки з вираженими стиками. Валик при обертанні захоплює дрібне сміття і поміщає його до контейнера.
Вибір щіток по ширині захвату залежить від оброблюваної площі і типу об'єкта. Для більшої ефективності використання машин, варто пам'ятати просте правило: чим більшою є ширина щітки, тим оперативніше проходить прибирання.
Не секрет, що з часом щітки при активному використанні техніки стираються. Термін їхньої заміни виробниками рекомендується, в середньому, через 300-т годин роботи, коли довжина щетини стане менше 6 мм.
Ширина прибирання в обслуговуванні об'єкта за допомогою підлогомиючої машин також визначає продуктивність даного виду техніки. Не менш важливими критеріями для машин-підлогомийок є сила всмоктування, яка впливає на швидкість висушування підлоги, і тиск щітки, від якої залежить сама якість мийки.
П'ятим, але не менш важливим, моментом при виборі підлогомиючої техніки є й її сервісне обслуговування, і гарантійний ремонт. Показником професіоналізму, а також комплексного підходу в обслуговуванні об'єкта, в цілому, буде і наявність у обслуговуючої компанії потужностей і кадрів для сервісної та гарантійної підтримки.
Як і при ручному прибиранню, для її ефективності і більш якісного результату дуже важливо правильно вибрати витратні матеріали та миючі засоби. До видаткових матеріалів для підлогомиючої техніки відносяться: щітки, гумові скребки, що встановлюються на всмоктувальну балку, фільтри і миючі засоби. Тут варто зазначити, щоб отримати на виході очікуваний результат, можна просто прислухатися до рекомендацій виробників підлогомиючих машин. Здебільшого кожен із них при навчанні користування технікою або в інструкціях по застосуванню рекомендують ті чи інші засоби або пристосування, які найкращим чином «співпрацюють» із їхньою технікою.
В цілому, підлогомиюча машина - гідна і сучасна альтернатива ручному прибиранню, а також прекрасна можливість для замовника оптимізувати всі прибиральні процеси на об'єкті, при цьому, оптимізувавши свої витрати. Саме тому більшість комерційних будівель, об'єктів транспортної інфраструктури, логістичні центри та інші об'єкти з великим людинопотоком віддають перевагу миттю підлоги. Тим більше, що час не стоїть на місці, сучасні моделі стають все більш легкими і менш гучними, що робить прибирання приміщень простим і комфортним.
Але для їхнього ефективного використання необхідно передбачити також ряд важливих нюансів на самому об'єкті:
При дотриманні вище вказаних нюансів, а також зваженого підходу до вибору підлогомиючої техніки для клінінгового обслуговування, ви завжди зможете контролювати свої обслуговуючі компанії, а також оптимізувати свої витрати на технічне обслуговування об'єктів. У цьому питанні завжди вам готові допомогти фахівці сервісної компанії «ІНВАЙТ».